Käyttämäsi selain on vanhentunut. Suosittelemme, että päivität selaimesi ensin uusimpaan mahdolliseen versioon.

AF logo

 

Vill du blir medlem i Adopterade Finland rf?

 

 Är du adopterad?

Då är du välkommen med som fullvärdig medlem och betalar 15 e per år i medlemsavgift (frivillig medlemsavgift). Som adopterad och medlem har du tillgång föreningens hela verksamhetsutbud (läs mer under "verksamhet"). Efter att man varit i personlig kontakt avgör administratörerna i samarbete med styrelsen om personen i fråga kan godkännas som medlem. Därefter lägger administratörerna Dig med i gruppen och du blir medlem i föreningen. Föreningen är extra mån om alla medlemmars integritet, säkerhet och konfidentialitet och att alla medlemmar skall känna sig respekterade och varmt välkomna. 

 

Är du inte adopterad men vill stöda föreningens verksamhet?

 

Vem som helst kan bli stödmedlem i föreningen (10 e per år eller valfri summa)

 

Adopterade Finland rf kontonummer:

FI09 5723 0220 3122 63 ANDELSBANKEN

 

Har du frågor gällande stödmedlemskap?

Vänligen tag kontakt med föreningens kassör Emma Silvennoinen (gärna på finska):

emma@adopterad.fi

 

Läs mer om stödande av föreningens verksamhet under  "Stöd föreningens verksamhet/donera". Välkommen och Stort tack på förhand!

 

Medlemskap i föreningens slutna grupp på Facebook (endast för adopterade) 

FÖR ATT BLI I MEDLEM I DEN SLUTNA FACEBOOKGRUPPEN:
Kontakta gruppadministratörerna för mer info:

Minna: minna@adopterad.fi eller af@adopterad.fi

Annika: annika@adopterad.fi 

Katarina: katarina@adopterad.fi

Petra: petra@adopterad.fi

Cruz: cruz@adopterad.fi

Titti: titti@adopterad.fi

 

Du kan också besöka AF:s infosida på Facebook. Denna sida är inte den samma som den slutna Facebookgruppen. Klicka här: AF Info page